ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zalew Ruda- spuszczono wodę. Lato bez kąpieli

W połowie maja została spuszczona woda z drugiej części remontowanego zalewu Ruda, przy której było kąpielisko i niewielka plaża. Oznacza to, że definitywnie w tegoroczne lato nie ma tutaj szans na wypoczynek i kąpanie się. 

Obecnie to miejsce jest po prostu placem budowy i obowiązuje zakaz pozostawiania pojazdów, rozpalania ognisk itp.

- Ostrzegamy potencjalnych chętnych, że będziemy odholowywać pojazdy pozostawione na terenie budowy, na koszt właściciela auta. Do czasu zakończenia prac nie będziemy tolerować obecności innych pojazdów, z wyjątkiem sprzętu wykorzystywanego do prac remontowych na terenie zalewu - informuje Łukasz Kwiatkowski , kierownik budowy z firmy Melbud, realizującej tę inwestycję.  

Ostrzeżenia pojawiły się po długim majowym weekendzie, kiedy to w tym miejscu nie brakowało wypoczywających amatorów grillowania. A niedługo kolejny długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała, między 8 a 11 czerwca.

Umowa na remont zalewu została podpisana w marcu ubiegłego roku, a prace rozpoczęły się w kwietniu. Renowacja 38-hektarowego zbiornika będzie kosztowała 14,5 mln zł i sfinansuje ją Państwowe Gospodarstwo "Wody Polskie". Prace mają być zakończone w listopadzie br. Do tego czasu zbiornik nie będzie pełnił roli rekreacyjnej.

Komentarze obsługiwane przez CComment