ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

105 rowerów na 105-lecie Niepodległej

fot. UM Płońsk

Zgodnie z zapowiedzią Płońsk już dziś rozpoczął świętowanie 105. rocznicy odzyskania niepodległości. Na terenie miasta odbył się okolicznościowy rajd rowerowy.

Na starcie na parkingu Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji stanęli uczniowie z płońskich szkół podstawowych. Zanim ruszyli, rozgrzewkę poprowadził słynny kolarz Cezary Zamana, urodzony w 1967 roku mistrz Polski z roku 1999 i zwycięzca Tour de Pologne z roku 2003, a także uczestnik Tour de France (1994 r.).

Uczestnicy, w asyście kolarza oraz burmistrza Andrzeja Pietrasika i komendanta Straży Miejskiej Bogdana Lewandowskiego, przejechali ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Płonki do obwodnicy zachodniej i do pomnika Ofiar Zbrodni na Piaskach. Tam symbolicznie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Po powrocie uczestnicy rajdu odwiedzili cmentarz i mogiłę Poległych w Bitwie Warszawskiej 1920.

Główne uroczystości miejskich obchodów Dnia Niepodległości zaplanowane są na sobotę – rozpoczną się o godzinie 10:00 mszą św. w kościele pw. św. Michała Archanioła, skąd nastąpi przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, złożenie kwiatów i okolicznościowe wystąpienia. Dziś i jutro świętują zaś w różnorodny sposób płońskie szkoły i przedszkola. Rozpoczęło przedszkole nr 5, które jako pierwsze, w obecności burmistrza, wykonało hymn w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”.

Komentarze obsługiwane przez CComment