ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

11 listopada w Płońsku

fot. Starostwo w Płońsku

Wspólne Świętowanie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęło się o godz. 12.00 w kościele św. Michała Archanioła w Płońsku uroczystą mszą w intencji ojczyzny. Tego dnia zorganizowano także bieg.


Po mszy uczestnicy obchodów przemaszerowali ulicami: Płocką, Wolności, Grunwaldzką pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Głos zabrali starosta Elżbieta Wiśniewska, burmistrz Andrzej Pietrasik i sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik. Odczytano również list od marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.
Przedstawiciele władz powiatowych oraz miejskich, Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego, jednostek, instytucji i stowarzyszeń, złożyli kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.
Blisko 300 osób na starcie biegów zorganizowanych z okazji odzyskania niepodległości, które rozpoczęły się o godz. 13.30. Główna trasa liczyła 5 km. Dla najmłodszych biegaczy przygotowano trasę na krótkim dystansie, liczącym 500 m.
Jak zapewnia Starostwo Powiatowe, które imprezę zorganizowało wspólnie z Radiem Płońsk, padło wiele rekordów życiowych, zawodnicy walczyli do samego końca, a z twarzy biegaczy nie znikały uśmiechy na twarzach biegaczy.
Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk, przy trasie biegu, w ramach projektu "Nasza Niepodległa 2022" prezentowała uczestnikom scenki będące rekonstrukcjami historycznych wydarzeń.
Na czas biegu ulica Kopernika była wyłączona z ruchu. Zwycięstwo w kategorii kobiet wywalczyła Roksana Grabowska, która 5 km przebiegła w 20 minut i 30 sekund. Tuż za nią uplasowały się Martyna Gajkowska (20:42) oraz Jagoda Bojarska (20:46). W kategorii mężczyzn, a zarazem open, równych sobie nie miał Tomasz Mikulski, który przebiegł całą trasę w 17 minut i 19 sekund. Podium uzupełnili Kamil Błaszczyk (17:34) oraz Kamil Kuszmider (17:41).
Po dekoracji nastąpiło losowanie nagród wśród uczestników biegu głównego. Do rozlosowania były między innymi nagroda ufundowana przez posła Macieja Wąsika, torby sportowe oraz gadżety Radia Płońsk i sponsorów.

Komentarze obsługiwane przez CComment