ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kradzieże sklepowe

Policjanci z Raciąża zatrzymali 30-latka podejrzanego o włamanie do budynku gospodarczego i kradzież agregatu prądotwórczego. Mężczyzna ma na swoim koncie również co najmniej kilka kradzieży sklepowych.


Pod koniec października raciąscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o włamaniu do budynku gospodarczego mieszczącego się na terenie jednej z posesji w gm. Raciąż. Sprawca przeciął najpierw kłódkę zabezpieczającą drzwi budynku, a następnie z wnętrza ukradł agregat prądotwórczy. Policjanci z komisariatu w Raciążu podejrzewali, że kradzieży z włamaniem dokonał, dobrze im znany, 30-letni mieszkaniec tej gminy, niejednokrotnie mający zatargi z prawem. Funkcjonariusze, pomimo tego, iż mężczyzna zmieniał miejsce swojego pobytu, szybko wpadli na jego trop i go zatrzymali.
Jak informuje rzeczniczka płońskiej komendy policji, 30-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił policjantom, że potrzebne mu były pieniądze na wyjazd i szukał sposobu by je zdobyć. Po kradzieży agregatu ukrył go na kilka dni w krzakach, następnie sprzedał, a pieniądze wydał.
W trakcie wykonywania czynności procesowych do sprawy, kryminalni ustalili również, że mężczyzna ma na swoim koncie co najmniej kilka kradzieży sklepowych. Wizerunek mężczyzny uwieczniły kamery monitoringu w obiektach handlowych w Raciążu i Płońsku. 30-latek w kilku sklepach tej samej sieci na początku września kradł słodycze, perfumy, kawę i kapsułki do prania.

Komentarze obsługiwane przez CComment