24 kwietnia - sprzątanie rzeki Wkry

Wkra znów zostanie wysprzątana! 25 firm wypożyczających kajaki i kilkuset wolontariuszy będzie sprzątać Wkrę. 12. edycja Akcji Czysta Wkra, tym razem wiosenna, wystartuje 24 kwietnia 2021. Dzięki intensywnym całodziennym porządkom nowy sezon wodniacki zacznie się na czystej rzece.

Po raz kolejny wolontariusze uwolnią Wkrę i jej okolice od śmieci porzuconych w plenerze przez pseudoturystów. Zadbają o to, by w nowym sezonie można było spędzać czas w miejscu idealnym do wypoczynku, rekreacji i uprawiania aktywnej turystyki. Akcja odbywa się co roku, za każdym razem przyciąga więcej chętnych, a każdy ma co robić: w poprzednim sezonie udało się zebrać z rzeki ponad 2 kontenery śmieci!

Chętni mogą deklarować udział w akcji od 19 kwietnia. Dla nikogo nie zabraknie zajęcia, kajaka, worków na śmieci i rękawic oraz… miejsca przy ognisku, które zakończy ten dzień. Bo Akcja Czysta Wkra to nie tylko polowanie na odpady, ale również spotkanie, darmowy spływ kajakowy, a po czyszczeniu rzeki i jej brzegów – wspólna zabawa przy ognisku, konkursy, śpiewanie i pieczone kiełbaski.

Szczegóły znaleźć można na stronie  Stowarzyszenia Nasza Wkra. 

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl