Pies odszedł na "emeryturę"

Pies patrolowo-tropiący Ivo przez 7 lat służył w płońskiej jednostce policji. Teraz odszedł na zasłużoną emeryturę. Na co dzień patrolował ulice Raciąża i okolic, a także tropił przestępców. Zawsze pozostawał wierny swojemu przewodnikowi opiekunowi asp. Markowi Laskowskiemu, z którym teraz zamieszkał.

Dziś Ivo - pies patrolowo-tropiący, po 7 latach służby w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym raciąskiego komisariatu, odszedł na zasłużoną emeryturę. Został pożegnany przez psich kolegów i koleżanki z sąsiednich jednostek policji.

- Ivo do służby został przyjęty w 2014r., jednak zanim wyszedł na ulice Raciąża razem ze swoim przewodnikiem przeszedł półroczne specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Nauczył się tam posłuszeństwa, obrony przewodnika, pokonywania przeszkód, pościgu za pozorantem i tropienia śladów ludzkich, a także przeszukiwania pomieszczeń i terenu. Szkolenie zakończył pod koniec sierpnia 2014r. osiągając bardzo dobry wynik na egzaminie. Przełożyło się to na jego późniejszą efektywną pracę - informuje rzeczniczka płońskiej komendy policji.

fot. KPP w Płońsku

Ivo w chwili przyjęcia do służby

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl