4 mln zł dla gminy Załuski

Budowa hali sportowej z zapleczem szatniowo-sanitarnym przy Szkole Podstawowej w Stróżewie i kampania informacyjna o ochronie powietrza – to projekty na terenie gminy Załuski, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości ponad 4 mln zł.

Wczoraj umowy w tej sprawie podpisał wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz beneficjenci.

Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości 4 mln zł przy Szkole Podstawowej w Stróżewie powstanie hala sportowo-widowiskowa o powierzchni 518 m2 połączona z widownią na 131 miejsc siedzących. W obiekcie będą też siłownia, sala gimnastyki korekcyjnej, szatnie i pomieszczenia sanitarne. Nowy obiekt będzie służył jako baza sportowa szkoły, ale także na potrzeby wszystkich mieszkańców będzie pełnił funkcję centrum kultury i sportu. Poza imprezami sportowymi będą tam organizowane także wydarzenie kulturalne i rozrywkowe.

– Jest to bardzo ważna inwestycja dla całej społeczności szkolnej, ale również dla wszystkich mieszkańców gminy Załuski, gdyż na terenie gminy brakuje pełnowymiarowej hali sportowej. Dzięki wsparciu od samorządu województwa mazowieckiego stworzymy doskonałe warunki do rozwoju sportu, kultury fizycznej oraz kultury i oświaty na terenie gminy Załuski – zaznacza wójt gminy Załuski Kamil Koprowski.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl