ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

5 kg narkotyków w warsztacie

fot. KPP w Płońsku

Policjanci z płońskiej komendy zatrzymali 28-latka i 30-latka podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. Na terenie warsztatu samochodowego należącego do jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli ponad 5 kg narkotyków. Obaj mężczyźni, decyzja sądu, trafili już na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.


Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że środku odurzające i substancje psychotropowe mogą być przechowywane przez 28--latka i 30-latka w jednym z warsztatów samochodowych, mieszczących się na terenie powiatu płońskiego. W czasie przeszukania namierzonego miejsca, w pomieszczeniu socjalnym, funkcjonariusze znaleźli poukładane na łóżku, popakowane w hermetyczne torby, różne substancje - susz, proszek, kryształy, kilkaset pustych torebek z zapięciem strunowym i cztery elektroniczne wagi.
Kolejne pakunki z narkotykami znajdowały się na stojącej obok szafce i w torbie sportowej. Na środku sprawdzanego przez policjantów pomieszczenia znajdował się stół, na którym leżały torebki z białym proszkiem i usypane były "kreski". W kolejnym pomieszczeniu kryminalni znaleźli metalowy sejf. Po jego siłowym otwarciu, z wnętrza wyjęli dwie duże, hermetycznie zamknięte paczki z białym proszkiem.
Przebywający w tym czasie w warsztacie dwaj mężczyźni byli zaskoczeni akcją stróżów prawa. Obaj zostali zatrzymani. Dzięki działaniom płońskich kryminalnych na rynek nie trafią znaczne ilości klefedronu, amfetaminy i marihuany. Łączna waga zabezpieczonych przez nich narkotyków to ponad 5,2 kg.

Komentarze obsługiwane przez CComment