ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Areszt na trzy miesiące dla mieszkańca Płońska, za posiadanie znacznej ilości narkotyków

27-latkowi grozi do 10 lat więzienia / Fotografia Informacyjna

- Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące w zakładzie karnym spędzi 27-latek, u którego w mieszkaniu płońscy kryminalni znaleźli narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i 4-CMC o łącznej wadze ponad 300 gramów. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia – czytamy w oficjalnym komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Funkcjonariuszom policji w Płońsku, zajmującym się przestępstwami narkotykowymi, udało się ustalić, że jeden z mieszkańców Płońska może być w posiadaniu dużej ilości narkotyków. Policjanci pojechali na osiedle, w celu przeprowadzeniu związanych z ustaleniami czynności. Na miejscu ich uwagę zwrócił podejrzanie zachowujący się, jak się później okazało, 22-letni mężczyzna. Kiedy zauważył policjantów szybko zmienił kierunek marszu. Zaczął uciekać, wbiegł do klatki schodowej w pobliskim bloku, po czym próbował się ukryć w jednym z mieszkań – nie swoim, dodajmy. Tam też został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

- W trakcie dalszych czynności, w czasie przeszukania w miejscu zamieszkania płońszczanina, kryminalni na kuchennym blacie znaleźli foliowe zawiniątka ze zbryloną białą substancją, kolejne z białym proszkiem, a następne z suszem roślinnym. Do tego ujawnili kilkanaście torebek foliowych z krystaliczną substancją i wagę elektroniczną – mówi kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z płońskiej KPP.

Jak się okazało, przedmioty te należały do 27-letniego płońszczanina, którego dotyczyły ustalenia policjantów z wydziału do spraw przestępstw narkotykowych. On również został zatrzymany.

- Zabezpieczone środki funkcjonariusze przekazali do analizy biegłemu, który we wstępnej opinii dotyczącej tych substancji określił, że policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków w postaci ponad 3600 porcji konsumpcyjnych amfetaminy, marihuany i 4-CMC – dodaje kom. Drężek-Zmysłowska.

Po złożeniu wyjaśnień, zatrzymany wcześniej 22-latek został zwolniony. 27-latkowi natomiast, na podstawie zebranego materiału dowodowego, prokurator przedstawił zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych i posiadania środków odurzających. Płońszczanin został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, grozi mu jednak do 10 lat więzienia.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment