Aresztowany za pranie brudnych pieniędzy

Policjanci wydziału kryminalnego płońskiej komendy zatrzymali poszukiwanego listem gończym 38-latka, który ukrywał się przed organami ścigania. Mieszkaniec gm. Płońsk został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy za tzw. "pranie brudnych pieniędzy". Mężczyzna ma do odbycia również zastępczą karę pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj płońscy kryminalni zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób realizowali czynności na terenie gm. Płońsk. W rejonie sklepu w miejscowości Wycinki zauważyli dobrze im znanego 38-latka. Mężczyzna poszukiwany był od około dwóch miesięcy do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za jazdę wstanie nietrzeźwości. Przez ten czas ukrywał się przed organami ścigania, często zmieniając miejsce swojego pobytu.

Kilka dni temu Sąd Okręgowy w Płocku dodatkowo wystawił za tym mieszkańcem gm. Płońsk list gończy. Za przestępstwo związane z tzw. "praniem brudnych pieniędzy" 38-latek ma zasądzony 3 miesięczny tymczasowy areszt.

- Mężczyzna w 2019 roku pełnił rolę tzw. "słupa". Użyczył swoich danych osobowych i założył konto bankowe, na które przelane zostały pieniądze pochodzące z przestępstwa - oszustwa na "policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji". Zatrzymany trafił już do zakładu karnego. Grozi mu w sumie do 10 lat więzienia - informuje płońska komenda. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl