ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Artur Adamski nowym starostą powiatu płońskiego

Źródło: Starostwo Powiatowe w Płońsku (Facebook)

Sporą niespodziankę przyniosło inauguracyjne posiedzenie Rady Powiatu Płońskiego. Większością głosów, 11 do 9, Artur Adamski został wybrany na nowego starostę powiatu płońskiego. Przypomnijmy, że na mocy dotychczasowej umowy koalicyjnej zawartej między Prawem i Sprawiedliwością oraz Razem dla Samorządu, funkcja starosty miała przypaść Krzysztofowi Wrzesińskiemu, wicestarostą miała zostać Elżbieta Wiśniewska.

Na posiedzeniu rady zabrakło na sali Andrzeja Sokólskiego (PiS). Oznaczało to, że ilość radnych była równa – 10 osób z rządzącej koalicji PiS-Razem dla Samorządu, i 10 osób z opozycji (Porozumienie Samorządowe Ziemi Płońskiej – Trzecia  Droga – Mazowiecka Wspólnota Samorządowa). W pierwszym głosowaniu wybrany został przewodniczący Rady Powiatu. Został nim Andrzej Stolpa (Trzecia Droga), zdobywając 11 głosów. Radny Jacek Ryziński, również z Trzeciej Drogi, jako kandydata na starostę zaproponował Artura Adamskiego, który ostatecznie zdobył to stanowisko, wygrywając z Krzysztofem Wrzesińskim.

- Dziękuję serdecznie za wybór, jest to dla mnie zaszczyt i jednocześnie duże wyzwanie. Liczę na dobrą współpracę koleżanek i kolegów radnych, pracowników starostwa i jednostek podległych. Mam nadzieję, że doświadczenia, które zdobyliśmy w minionej kadencji przełożą się na owocną pracę w tej, która się rozpoczyna – mówił nowo zaprzysiężony starosta.

pb

Komentarze obsługiwane przez CComment