Dbają o bezpieczeństwo

Jak co roku policjanci z Płońska włączyli się w akcję „Dzień bezpieczeństwa ruchu drogowego”, ukierunkowaną na dążenie do założeń zgodnych z „wizją zero” – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.


W ramach działań policjanci z płońskiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole prędkości na drogach całego powiatu. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na niebezpieczne i agresywne zachowania kierowców, w tym niebezpieczne manewry oraz negatywne zachowania kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci spotkali się również z uczniami klas IV Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku. Razem ze strażnikami miejskimi promowali bezpieczne zachowania na drogach. Wyjaśniali zebranym przepisy z zakresu ruchu drogowego obowiązujące pieszych i rowerzystów. Mówili również o wymogach jakie musi spełnić każda osoba ubiegająca się o kartę rowerową. Prelegenci przypominali też o noszeniu elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu, szczególnie porą wieczorową i nocną w czasie przemieszczania się poza terenem zabudowanym.

Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich wszystkich użytkowników. Żyj i pozwól żyć innym!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl