Ukradł telefony

21 września po południu dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży telefonu, do której doszło w jednym ze sklepów ze sprzętem agd i rtv na terenie Płońska. Sprawca kradzieży został ujęty przez pracowników sklepu „na gorącym uczynku”.


Skierowani na miejsce funkcjonariusze, w rozmowie z pracownikami sklepu, ustalili, że zatrzymany starszy mężczyzna zabrał ze sklepowej ekspozycji telefon komórkowy o wartości ponad 5 000 zł. Senior schował zdobycz do kieszeni, opuścił teren sklepu i wyszedł na parking. Tam został ujęty.
Podczas legitymowania okazało się, że sprawca kradzieży ma 72-lata i jest mieszkańcem Płońska. Mężczyzna stwierdził, że z uwagi na stan zdrowia i przyjmowanie leków momentami nie panuje nad swoim zachowaniem. Dodał również, że ukradł telefon bo mu się spodobał i chciał go mieć dla siebie.
Rzeczniczka płońskiej komendy policji twierdzi, Kinga Drężek – Zmysłowska twierdzi, że nie była to pierwsza kradzież dokonana przez 72-latka w tym sklepie. Kamery monitoringu zarejestrowały jak mężczyzna pod koniec lipca br. również z ekspozycji sklepu ukradł telefon komórkowy wart blisko 4800zł. W obu przypadkach senior zdjął zabezpieczenia mające chronić przed kradzieżą.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl