ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Dni Miasta i Gminy Raciąż

Już jutro na Placu Targowym w Raciążu przy ulicy 19 Stycznia zaczyna się świętowanie Dni Miasta i Gminy Raciąż. Z tej okazji organizatorzy, czyli miasto Raciąż, gmina Raciąż, MCKSiR w Raciążu oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Raciąskiej „Ziemowit”, przygotowali mnóstwo atrakcji dla mieszkańców.

Start imprezy nastąpi 15 września o godzinie 16:00. Nie zabraknie strefy gastronomicznej, a także strefy zabaw dla dzieci, w tym animacji i konkursów z nagrodami. O godzinie 18:00 zaplanowano koncerty muzycznych gwiazd. Wystapią; MIG, MiłyPan, Topky, Spontan, a także DJ Piotrek i DJ Tuk-Muz.

16 września o godzinie 14:00, również na Placu Targowym, odbędzie się „Festiwal Tradycyjnych Smaków Ziemi Raciąskiej”, podczas którego Koła Gospodyń Wiejskich będą serwować dania i potrawy, z których słynie region. Poza tym gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami dla dzieci. O 19:00 zaś kolejna porcja koncertów – zagrają Jula, Filip Lato oraz Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni.

17 września na Orliku przy ul. Kilińskiego odbędzie się Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Raciąż i Wójta Gminy Raciąż. Piłkarskie zmagania rozpoczną się o godz. 13:00. Wydarzenie to organizowane jest we współpracy ze stowarzyszeniem Graj z Krystianem.

Partnerem Dni Raciąża jest samorząd województwa mazowieckiego.

- Niespełna miesiąc temu bawiliśmy się na jubileuszowym, X Jarmarku Raciąskim, który już tradycyjnie przyciągnął tłumy mieszkańców ziemi raciąskiej, a przed nami kolejna znakomicie zapowiadająca się impreza plenerowa – zaprasza burmistrz Mariusz Godlewski. - To będą 2 dni pełne pozytywnych wrażeń i wspaniałej muzyki. Serdecznie zapraszam 15 i 16 września na plac targowy. Wspólnie pożegnajmy tegoroczne wakacje! Do zobaczenia!

- Bardzo się cieszę, że wracamy do tej inicjatywy, która podobnie jak Jarmark Raciąski z pewnością pozytywnie wpłynie na integrację mieszkańców Miasta i Gminy Raciąż – mówi wójt Zbigniew Sadowski. - Liczę na to, że będzie to wspaniałe pożegnanie lata w znakomitej atmosferze i nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Państwa na to wydarzenie.

- Tegoroczny kalendarz wydarzeń kulturalnych jest wyjątkowy. W tym roku obchodzimy – jako Miejskie Centrum Kultury – 65-lecie naszej działalności – dodaje dyrektor MCKSiR Artur Adamski. - Przed nami kulturalno- rozrywkowy weekend! Zapraszamy serdecznie do korzystania z przygotowanej oferty. Życzymy dobrej zabawy!

Komentarze obsługiwane przez CComment