ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Sprawca potrącenia dwojga pieszych zgłosił się na policję

fot. KPP w Płońsku

52-letni mieszkaniec powiatu płońskiego, podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego w Gościminie Wielkim (gmina Nowe Miasto) i nieudzielenie pomocy poszkodowanym, sam zgłosił się na policję, po uprzednim ukrywaniu się przed organami ścigania. O zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

Do potrącenia przez auto osobowe dwojga pieszych idących poboczem doszło w niedzielę 27.08 sierpnia około godziny 18:00. Na domiar złego kierowca samochodu odjechał z miejsca, nie udzielając pomocy poszkodowanym - 35-letniemu mężczyźnie i 5-letniemu chłopcu, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Dziecko zostało przetransportowane do placówki medycznej pogotowiem lotniczym.

- Zajmujący się tą sprawą policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną i przesłuchali świadków. Od razu podjęli też wszystkie możliwe czynności, by jak najszybciej ustalić dane pojazdu biorącego udział w zdarzeniu oraz odnaleźć osobę, która nim kierowała. Kilka godzin później, w nocy dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze auta niedaleko jednej z miejscowości na terenie gm. Joniec. Okazało się, że jest to prawdopodobnie szukany przez funkcjonariuszy pojazd. Zgromadzony w ramach prowadzonego postępowania materiał dowodowy pozwolił policjantom wytypować jako sprawcę wypadku 52-letniego mieszkańca pow. płońskiego. Mężczyzna ukrywał się jednak przed organami ścigania. W minioną niedzielę, 10 września sam zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku i został zatrzymany – przekazuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Decyzją sądu, na wniosek policji i prokuratury, najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, ucieczki z jego miejsca oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanym, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Kara ta może zostać jeszcze zaostrzona przez sąd.

 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment