Dostarczyli ponad 400 tys litrów wody

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej byli zaangażowani w akcję pomocy mieszkańcom pozbawionym dostępu do wody zdatnej do picia. Do 39 miejscowości gminy Baboszewo trafiło ponad 400 tysięcy litrów.

29 września br. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płońsku poinformował o skażeniu wody w publicznym wodociągu w gminie Baboszewo na Mazowszu. Władze gminy, której mieszkańcy zostali pozbawieni dostępu do wody zdatnej do spożycia, zwróciły się do Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zaangażowani zostali, by dostarczyć wodę do miejscowości w gminie Baboszewo, w której wykryto skażenie.


Na miejsce skierowano sprzęt, jaki wykorzystują na co dzień pododdziały 5 Mazowieckiej Brygady OT. Zadysponowano dwie cysterny o pojemności 10 tys. litrów oraz trzy samochody ciężarowo-terenowe marki Jelcz, którymi przetransportowano wodę butelkowaną. Przez dwadzieścia jeden dni akcji dostarczono do gminy ponad 400 tysięcy litrów wody.

Mieszkańcy miejscowości, w których wystąpiło skażenie, podkreślali, że obecność terytorialsów była dla nich dużą pomocą. Szczególne znaczenie miało to dla osób starszych, dla których zaopatrzenie się w ilości wody służące nie tylko do spożycia, ale zapewniające normalne funkcjonowanie gospodarstw domowych, było ponad ich możliwości.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl