ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Garwolewo. Nieprzytomnego motorowerzystę zabrało pogotowie lotnicze

41-letni motorowerzysta został natychmiast przetransportowany do szpitala w Płocku / Fotografia Informacyjna

23 marca, w sobotę, płońscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motorowerzysty. Do zdarzenia doszło w Garwolewie (gmina Czerwińsk nad Wisłą).

Według świadków, kierowca motoroweru stracił panowanie nad pojazdem, przewracając się z impetem na ziemię. W czasie upadku zleciał mu z głowy kask, mężczyzna uderzył gołą głową o asfalt i stracił przytomność. Nieszczęsny motorowerzysta został przetransportowany do szpitala w Płocku pogotowiem lotniczym. Zespół medyczny pobrał jego krew do badań, pojawiło się bowiem podejrzenie, że prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze policji przystąpili do wykonywania czynności na miejscu zdarzenia. Według ich ustaleń, na podstawie informacji z policyjnej bazy danych, mężczyzna ma 41 lat. Obowiązuje go również czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jakby tego było mało, motorower, którym jechał, miał założone tablice rejestracyjne od pojazdu innego typu.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwym. Za używanie tablic rejestracyjnych nieprzepisanych do pojazdu oraz niezastosowanie się do wyroku sądu grożą mu kary po pięć lat pozbawienia wolności.

Komentarze obsługiwane przez CComment