ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Powitanie wiosny na wielkanocnym jarmarku w Płońsku

Kolorowy pochód przeszedł ulicami miasta / foto: Piotr Bieroń

Dzisiaj, 24 marca, na płońskim rynku odbył się wielki jarmark wielkanocny. Lokalni wytwórcy zaprezentowali swoje towary – sery, mleka, ciasta i inne przysmaki, których trudno by szukać na półkach supermarketów. Można było również nabyć wyroby rękodzielnicze, jak biżuteria, zabawki, drewniane rzeźby. Nie były to jednak wszystkie atrakcje wydarzenia zorganizowanego przez Urząd Miasta w Płońsku.

Około godziny 13:30 spod jeziora Rutki wyruszył uroczysty pochód, który przeszedł ulicą Warszawską aż do rynku. Na czele pochodu maszerowały Mażoretki MCK Diament Płońsk i młodzieżowa orkiestra dęta „Con Grazia”. W przemarszu oczywiście wzięli również udział mieszkańcy miasta – wielu z palmami, w ubraniach bogato przystrojonych kwiatami. Jak witać wiosnę, to na kolorowo!

Pochód zakończył się na rynku, gdzie oficjalnie powitano wiosnę. Rozwiązano konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną, a Mażoretki dały jeszcze jeden występ dla zgromadzonej na rynku publiczności. Dzieci z płońskich przedszkoli i szkół podstawowych przygotowały dla zebranych występy taneczno-wokalne. Można było skosztować wielkanocnych potraw, dla najmłodszych przygotowano natomiast konkurs – poszukiwanie ukrytych na rynku wielkanocnych pisanek.

- Wydarzenie oceniam bardzo dobrze. Choć pogoda zmienna, raz trochę kropi, raz wychodzi słońce, przemarsz odbył się w słonecznej atmosferze. Zbieramy bardzo pozytywne opinie. Trochę obawiamy się, że uroczystość może popsuć deszcz, mamy jednak dużo namiotów dla gości, tak więc jest niezagrożona. Piękny występ dzieci ze szkół i przedszkoli – mówił burmistrz Andrzej Pietrasik

Czy wielkanocny jarmark zagości w kulturalnym kalendarzu miasta?

- Tak. Będziemy celebrować święta Zmartwychwstania Pańskiego co roku. Jest wiele regionów w Polsce, gdzie to święto celebruje się tak samo jak święta Bożego Narodzenia. Chcemy do tych miast dołączyć – dodał.

Komentarze obsługiwane przez CComment