ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jarmark i dożynki w Raciążu

fot. Roman Nadaj

Bardzo dużo działo się w ostatni weekend w Raciążu, gdzie oprócz jarmarku zorganizowane zostały miejsko-gminne dożynki parafialne.


Dożynki to okazja do podziękowania za plony i dary pól. W ramach tego wydarzenia po uroczystej Mszy Św. dożynkowej, a jednocześnie odpustowej w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciążu odbył się pochód z wieńcami i darami dożynkowymi na teren wydarzenia. Jarmark jak co roku przygotowany został bowiem w parku przy domu kultury.

nj5a7061-copy

Mieszkańcy licznie wzięli udział w mszy dożynkowej. Na czele pochodu szła orkiestra dęta, a za nią oficjele, delegacje z wieńcami i mieszkańcy. 

nj5a7152-copy
W programie wydarzenia zaplanowane zostały koncerty oraz występy artystyczne gwiazd polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej. Wśród nich wystąpili Krystyna Giżowska, The Ukrainian Folk oraz ukraińska skrzypaczka Maya Onischuk.

nj5a5841-copy


Ulewny deszcz sprawił, że niewiele brakowało, aby koncert Krystyny Giżowskiej się nie odbył. Zanim do niego doszło, mieszkancy mogli skorzystać z licznie przygotowanych atrakcji, a przede wszystkim spróbować potraw przygotowanych przez wystawców, w tym miejscowe koła gospodyń wiejskich. 

nj5a7251-copy

Gdy jednak przestało padać, organizatorzy uznali, że impreza może być kontynuowana. Raciążanom ten występ bardzo się spodobał. Bardzo żywiołowo zagrali i zaśpiewali pozostali artyści.

nj5a6368-copy

Komentarze obsługiwane przez CComment