ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

14 - 15 sierpnia: jarmark w Raciążu

Po raz dziewiąty zorganizowany zostanie w Raciążu jarmark. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 14-15 sierpnia, w Parku Miejskim przy ul. Parkowej w sąsiedztwie siedziby Raciąskiego Centrum Kultury. Drugiego dnia odbędą się również VI Miejsko-Gminne Dożynki Parafialne. Dwudniowej imprezie towarzyszyć będą koncerty. 


Jarmark Raciąski organizowany jest nieprzerwanie od 2014 roku i cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Raciąża, ale także całego powiatu płońskiego. Wydarzenie to wpisało się jako nieodzowny element i punkt na mapie wydarzeń organizowanych na północnym Mazowszu.
Cechą wyróżniającą Jarmark Raciąski to przede wszystkim promowanie oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Wydarzenie to stanowi również świetną okazję, aby zaznajomić się z ofertą lokalnych przedsiębiorców, producentów, twórców, wytwórców oraz artystów.
Nieodłącznym elementem Jarmarku są Miejsko-Gminne Dożynki Parafialne, które po raz szósty zostaną zorganizowane już 15 sierpnia, jako podziękowanie za plony i dary pól. W ramach naszego wydarzenia po uroczystej Mszy Św. dożynkowej, a jednocześnie odpustowej w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciążu odbędzie się pochód z wieńcami i darami dożynkowymi na teren wydarzenia.
W programie wydarzenia zaplanowane zostały koncerty oraz występy artystyczne gwiazd polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej. Wśród nich wystąpią Krystyna Giżowska, The Ukrainian Folk oraz ukraińska skrzypaczka młodego pokolenia Maya Onischuk. Wydarzenie pn. "IX Jarmark Raciąski" jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Szczegóły na stronie Raciąskiego Centrum Kultury. 

Komentarze obsługiwane przez CComment