ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kolizja z udziałem burmistrza Nowego Miasta

zdjęcie ilustracyjne

25 maja po godzinie 16:00 w Nowym Mieście na skrzyżowaniu ulic Płońskiej z Ciechanowską doszło do zderzenia osobowej skody z mercedesem-lawetą. Według nieoficjalnych informacji ustalonych przez PAP, kierowcą skody był burmistrz Nowego Miasta.

- Kierujący skodą mężczyzna próbował odjechać z miejsca zdarzenia, jednak za nim pojechał kierowca mercedesa oraz świadek - kierujący innym pojazdem. Osobówka zatrzymała się w rejonie szkoły. W czasie rozmowy z siedzącym za kierownicą mężczyzną zgłaszający wyczuł alkohol i powiadomił policję. Okazało się, że skodą kierował 53-letni mieszkaniec pow. płońskiego. Przeprowadzone przez policjantów badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Po wykonanych czynnościach został zwolniony. Drugi z uczestników kolizji, 28-letni kierowca mercedesa był trzeźwy - poinformowała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.
W płońskiej komendzie w sprawie zdarzenia drogowego oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przez 53-latka prowadzone są postępowania. Burmistrz nie komentuje sprawy.

Komentarze obsługiwane przez CComment