Koncert organowy w kościele Michała Archanioła

12 września w najstarszej płońskiej świątyni odbył się pierwszy koncert ,, Organy na cztery ręce’’ w ramach 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Organowego św. Michała Archanioła. Mistrzowskie wykonania klasyków muzyki poważnej na organach przedstawili Agnieszka i Jarosław Tarnawscy.


Uczestnicy koncertu usłyszeli utwory grane solowo na organach, a także kompozycje wykonane na cztery ręce. Miłośnikom pełnego i nasyconego brzmienia organów z pewnością ten koncert przypadł do gustu.
Koncert prowadził ks. dr Marcin Sadowski, który dopełnił swoimi komentarzami przygotowany i przedstawiony przez artystów program koncertu. Podczas koncertu zabrzmiały utwory : A. Freyer - Wariacje koncertowe op. 3 (AT), F. Mendelssohn-Bartholdy - Sonata A-dur op. 65 nr 3 (JT), A. Hesse - Fantazja c-moll op. 35 (duet) oraz G. Merkel - Sonata d-moll op. 30 (duet).
Jak informuje MCK w Płońsku, artyści to absolwenci poznańskiej Akademii Muzycznej, a także Hochschule für Musik w Lubece. Dodatkowo studiowali też w Detmold i Hamburgu, a artystka ma za sobą także studia w zakresie gry na klawesynie. Są laureatami licznych konkursów, obecnie występują często w duecie organowym.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl