Mercedes potrącił rowerzystę

11 września wieczorem do płońskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu starszego mężczyzny przez mercedesa typu bus.


Do zdarzenia doszło kilka minut przed godz. 20:00 w Koziebrodach, w gm. Raciąż. 71-letni mieszkaniec gm. Raciąż jadąc na rowerze w pewnym momencie przewrócił się na środek jezdni. Gdy próbował wstać w niego oraz jego rower, po wcześniejszym gwałtownym hamowaniu, uderzył jadący od strony Raciąża mercedes. Kierowca tego pojazdu na chwilę zatrzymał swoje auto i z niego wysiadł, a po chwili odjechał nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Świadkowie zajęli się 71-latkiem do momentu przyjazdu służb ratunkowych. Ranny starszy pan trafił do szpitala. Kilka kilometrów od miejsca wypadku, na terenie pow sierpeckiego, policjanci zatrzymali do kontroli wskazanego mercedesa. Autem podróżowali 30-latek i 40-latek z gm. Raciąż. Starszy z mężczyzn, który w chwili kontroli kierował mercedesem nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, natomiast młodszy był nietrzeźwy (około 0,5 promila). Obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl