ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Koncert Quebonafide w Raciążu

fot. Roman Nadaj


We worek, 10 maja, o godz. 19:00, na scenie Miejskiego Centrum Kultury Raciążu wystąpił jeden z najbardziej charakterystycznych twórców polskiej sceny rap - Quebonafide.

- Cieszę się, że mogliśmy gościć w Raciążu tego świetnego artystę młodego pokolenia - twierdzi burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski, Ze strony domu kultury możemy się dowiedzieć, że wstęp kosztował 10 zl. 

Muzyk - Kuba Grabowski - pochodzi z Ciechanowa. Sprzedał w Polsce ponad 500 tys. płyt, co jest jednym z najlepszych wyników wśród raperów w naszym kraju. Jego albumy wielokrotnie zdobywały status platynowych, złotych oraz diamentowych, płyt dzięki czemu znalazły się w czołówce listy najlepiej sprzedających, jeśli chodzi o ten gatunek muzyczny.
Raper jest twórcą takich przebojów jak "Candy", "Bubbletea" czy "Tamagotchi".Pięciokrotnie nominowany do nagrody Fryderyków, w tym raz został laureatem w kategorii Album roku hip-hop - za płytę Soma 0,5 mg. W 2018 album Egzotyka został nominowany do nagrody Bestsellerów Empiku, w kategorii Muzyka polska.

Raper ostatni raz koncertował na naszym terenie w 2018 roku, na dziedzińcu ciechanowskiego zamku. Już tak nie wygląda. W pewnym momencie zmienił wizerunek: unika publicznego afiszowania się z tatuażami. 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment