ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Mecz o Puchar Starosty na otwarcie kompleksu sportowego przy ZS nr 1 im. Stanisława Staszica

Mecz dostarczył wielu emocji /foto: Piotr Bieroń

Dzisiaj, 21 marca, nastąpiło uroczyste otwarcie kompleksu boisk przy Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku. W ramach inauguracji, drużyny ZS nr 1 i I LO im. Henryka Sienkiewicza rozegrały mecz o Puchar Starostwa.

Imprezę uświetniła obecność Joanny Jóźwik, pięciokrotnej mistrzyni Polski w biegach średniodystansowych.

- Kiedy zaczynałam uprawianie lekkiej atletyki, czyli jakieś szesnaście lat temu, nie było w Polsce takich obiektów. Trenowałam na mączce, trenowałam w lesie i na ubitych ścieżkach. Na przestrzeni tych kilkunastu lat infrastruktura sportowa zmieniła się nie do pomyślenia. To, jak dużo powstało takich obiektów sportowych jest wspaniałe. Sportowcy i młodzież, która musi gdzieś spożytkować swoją energię ma to miejsce, ma tą przestrzeń, by uprawiać jakiś sport. Kurczę, nie wyobrażam sobie jak to było kiedyś, a jak jest teraz. Ja zazdroszczę, zazdroszczę młodzieży – śmieje się Joanna Jóźwik.

Na początek odbyła się rozgrzewka, którą poprowadziła sama mistrzyni. Następnie, szkolni sportowcy przebiegli po torze lekkoatletycznym przecinając wstęgę – kompleks sportowy oficjalnie otwarty! Głównym punktem imprezy był mecz o Puchar Starosty powiatu płońskiego w piłce nożnej. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny ZS nr 1 i I LO. Zacięta rywalizacja skończyła się zwycięstwem 2:1 dla drużyny „Staszica”.

Nowopowstały kompleks umożliwia uprawianie wielu dyscyplin sportowych. Oprócz boiska do piłki nożnej znajduje się tutaj, między innymi, boisko wielofunkcyjne i skocznia do skoku w dal.  Teren otacza bieżnia do biegów lekkoatletycznych. Przestrzeń będzie czynna cały rok, korzystać będą z niej mogli wszyscy mieszkańcy miasta.

Komentarze obsługiwane przez CComment