ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wielki płoński jarmark wielkanocny już w niedzielę

Źródło: Urząd Miasta w Płońsku

W najbliższą niedzielę, 24 marca, w Płońsku odbędą się uroczystości, związane z nadchodzącymi świętami Wielkanocy. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Płońsk.

W tym roku, program jest niezwykle bogaty. Od godziny 10:00, czynny będzie jarmark wielkanocny na którym nie brakować będzie regionalnych przysmaków takich jak miody, wypieki, sery i inne wyroby nabiałowe. Możliwa będzie degustacja. Do kupienia będą również ozdoby świąteczne, wykonane przez lokalnych artystów.

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie przemarsz kolorowego świątecznego pochodu, który wyruszy z parkingu przy ul. Popiełuszki w stronę ulicy Warszawskiej do Placu 15 Sierpnia. Tam też nastąpi uroczyste powitanie Wiosny. W trakcie pochodu odbędzie się również rozstrzygnięcie konkursu na ozdobę wielkanocną i palmę. To o 14:30. Wcześniej, bo o 14:00 na rynku miasta, mieszkańcy będą mogli podzielić się wielkanocnym jajkiem.

W ramach wydarzenia odbędą się również występy uczniów przedszkoli i szkół podstawowych oraz warsztaty wielkanocne dla dzieci. Wydarzeniem towarzyszącym imprezie będzie akcja charytatywna na rzecz 12-latniej, walczącej z ostrą białaczką Mai. Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Idziemy na Spacer – więcej informacji na profilu Facebook stowarzyszenia.

Niedzielne powitanie wiosny zakończy się o godzinie 17:00.

Komentarze obsługiwane przez CComment