ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Nastolatek strzelał z wiatrówki. Odpowie przed sądem dla nieletnich

fot. KPP w Płońsku

15-latek z Płońska uszkodził wiatę przystankową w Żukowie-Wawrzonkach (gmina Raciąż) strzelając do niej z broni pneumatycznej. Będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich.

- Sprawca wybił w wiacie hartowaną szybę, powodując straty w wysokości blisko 1300 zł na szkodę gminy. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z raciąskiego komisariatu. Dzielnicowy, którego rejon służbowy obejmuje miejscowość Żukowo-Wawrzonki szybko ustalił osobę, mogącą dokonać uszkodzenia. Okazało się, że sprawcą jest 15-latek mieszkający w Płońsku – informuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

W czasie przesłuchania nastolatka w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego przyznał się on do uszkodzenia wiaty.

- Wyjaśnił, że szyby wybił strzelając w nią z wiatrówki, którą pożyczył od swojej siostry. Jak twierdził, chciał tylko sprawdzić, jaką moc ma pistolet. Przyznał też, że nie było to jedyne miejsce, gdzie strzelał – dodaje oficer prasowa płońskiej policji.

Sprawa 15-latka przekazana zostanie do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Płońsku, który zadecyduje o wymiarze kary dla nastolatka.

- Nie trudno sobie wyobrazić, że nieodpowiedzialne zachowanie sprawcy mogło doprowadzić do większego nieszczęścia niż straty w mieniu. Choć siła rażenia broni pneumatycznej jest mniejsza niż broni palnej, może stanowić realne zagrożenie dla zdrowia osób, które przez przypadek znajdą się na linii strzału oddanego z wiatrówki gazowej – ostrzega policja.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment