ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Niech żyje Płońsk! 18. Dni Patrona Miasta godnie, głośno i hucznie

Od piątku 22-go do niedzieli 24-go września Płońsk świętował 18 Dni Patrona Miasta, św. Michała Archanioła.  

Najważniejszym dniem obchodów była niedziela (o tym, co działo się w piątek i sobotę, pisaliśmy tutaj). Dzień rozpoczął się mszą św. w kościele pw. św. Michała Archanioła, skąd po jej zakończeniu korowód uczestników powędrował na miejsce uroczystości, gdzie dokonano następnie poświęcenia rynku. Kulminacyjnym momentem było wypuszczenie balonów - w ten właśnie symboliczny sposób dokonano otwarcia płońskiego rynku.

Podczas części oficjalnej burmistrz i zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia, nagrodzono osoby i instytucje zaangażowane w proces rewitalizacji, a następnie na ręce burmistrza Andrzeja Pietrasika wręczono Honorową Odznakę Rady Europy, przyznaną miastu przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy. 

Ostatnim etapem uroczystości na rynku był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Con Grazia" i Mażoretek MCK Diament, a następnie impreza przeniosła się na teren pomiędzy Miejskim Centrum Kultury a Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie zaczęła się część koncertowa. Wystąpiły zespoły Loka, MIG i Czadoman, a w ramach Sceny Młodych - Tribbs.

Dodajmy, że na rynku przez dwa dni trwał także Jarmark św. Michała.

Obszerna relacja z Dni Patrona w jutrzejszym wydaniu TC (nr 39/2023)

fot. autor

 

Komentarze obsługiwane przez CComment