ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Trwają płońskie Dni Patrona

W Płońsku trwają 18-te Dni Patrona - św. Michała Archanioła.

Dzisiejszy dzień (sobota) był Dniem Olimpijskim. Rozpoczął się na płońskim rynku rozgrzewką z Martą Walczykiewicz, medalistką olimpijską w kajakarstwie, przed pięciobojem rodzinnym, w którym wszyscy uczestnicy rywalizowali w takich dyscyplinach, jak łucznictwo, darts, skok w dal z miejsca, rzut do kosza, slalom sportowy/ tor przeszkód. Po zakończeniu rywalizacji odbyło się spotkanie z byłym piłkarzem i selekcjonerem reprezentacji Jerzym Brzęczkiem.

Następnie przyznano nagrody uczestnikom pięcioboju, a także konkursu plastycznego, który odbył się w piątek w MCK. 

Wieczorem impreza przeniosła się na teren pomiędzy Miejskim Centrum Kultury a Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie odbyły się koncerty muzyczne. Na scenie wystąpił Grzegorz Markocki, zespół Fun Fatale, a następnie gwiazda wieczoru - Eleni. W programie jest jeszcze występ kapeli Fakiry na płońskim rynku.

Wczorajszy dzień to Piknik Organizacji Pozarządowych. Z tej okazji na płoński rynek zawitały stoiska NGO-sów, a lokalne sekcje i kluby seniorskie zaprezentowały swoje pokazy artystyczne. Wieczorem zabawę taneczną poprowadziła najstarsza didżejka w Polsce - DJ Wika. 

Odbyły się również biegi św. Michała, czyli mistrzostwa Płońska w biegach przełajowych. 

Najważniejszym dniem obchodów będzie niedziela. Tego dnia nastąpi bowiem oficjalne otwarcie zrewitalizowanego rynku. Wręczona zostanie również Honorowa Odznaka rady Europy, a wieczorem w części koncertowej wystąpią takie zespoły, jak Loka, Mig, Czadomen i Tribbs. 

 

Więcej zdjęć wkrótce na portalu. Obszerna relacja w najbliższym wydaniu TC

fot. autor

 

Komentarze obsługiwane przez CComment