Nieoficjalnie: dyrektor szpitala zrezygnował ze stanowiska

Zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych Tomasz Koper zrezygnował ze stanowiska, a do miejscowej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrekcję tej placówki – to pierwsze efekty „trzęsienia ziemi”, do jakiego doszło w ostatnim czasie w płońskim szpitalu - piszemy w bieżącym wydaniu TC. Zanosi się na to, że to nie koniec. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że stanowiska dyrektora szpitala zrezygnował właśnie Marcin Ozdarski

Trwa właśnie posiedzenie Zarządu Powiatu w tej sprawie. Rzeczniczka starostwa zapowiada, że wkrótce otrzymamy oficjalny komunikat. 

Bardzo burzliwy przebieg miała ubiegłotygodniowa nadzwyczajna sesja powiatowa, poświęcona tej sprawie, podczas której ujawniono szereg nieprawidłowości związanych z działalnością tej placówki medycznej. Trzej lekarze, którzy o tym mówili, twierdzą, że to jedynie wierzchołek góry lodowej.
Przypomnijmy. Oprócz Michała Ziółkowskiego, koordynatora odziału anestezjologii i intensywnej terapii, pismo będące przedmiotem obrad sesji podpisali także kierownik Zakładu Radiologii Przemysław Dul i koordynator Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Arkadiusz Garbacki. Wnioskują oni do Naczelnej Izby Lekarskiej w Warszawie o wszczęcie postępowania ws. uchylenia prawa wykonywania zawodu lekarza przez płońskiego lekarza, który w ich ocenie nie powinien dyżurować, bo stanowi to zagrożenie dla bezpieczeństwa życia i zdrowia pacjentów. Zdaniem autorów pisma został on zatrudniony za sprawą swojego długoletniego znajomego , który od 1 czerwca ubiegłego roku sprawuje w szpitalu funkcję zastępcy dyrektora ds. medycznych oraz kierownika SOR.

Pełna relacja z sesji powiatowej - w bieżacym wydaniu TC. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl