ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pędził 106 km/h w obszarze zabudowanym – stracił prawo jazdy. Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu płońskiego

Fotografia Informacyjna

Podczas długiego weekendu, związanego z obchodami święta Bożego Ciała, funkcjonariusze płońskiej policji podjęli wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Akcja „Boże ciało” trwała od środy 29 maja, do niedzieli 2 czerwca.

- Policjanci biorący udział w tegorocznych działaniach zwracali szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, kontrolowali stan trzeźwości kierujących, weryfikowali czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także, w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie – mówi kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

W ciągu tych pięciu dni, na drogach powiatu doszło do 16 kolizji. Obyło się, na szczęście,  bez poważniejszych wypadków, nikt nie zginął ani nie wymagał hospitalizacji. Skontrolowano 142 kierujących, nałożono 74 mandaty. 7 osób otrzymało pouczenie. 4 dowody rejestracyjne zostały zatrzymane z powodu złego stanu technicznego pojazdów.

Jeden z kierowców, 24-latek z powiatu płońskiego stracił prawo jazdy z powodu znacznego przekroczenia prędkości. Jechał z szybkością 106 km/h na drodze z ograniczeniem prędkości do 50 km/h. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Bogusławice. Oprócz odebrania prawa jazdy, mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi.

Komentarze obsługiwane przez CComment