ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Prowadził w stanie nietrzeźwości. Do aresztu trafi… razem z kolegą

Fotografia Informacyjna

1 czerwca w sobotę, około 2:30, do Komendy Policji Powiatowej w Płońsku wpłynęła informacja o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Zgłaszająca, która dokonała ujęcia, zwróciła uwagę na osobowe audi jadące drogą krajową 10 w stronę Płońska, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem stałego toru jazdy, co chwila zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu i na pobocze.

Gdy audi zatrzymało się przed rondem w miejscowości Ilinko (powiat płoński), kobieta zatrzymała swój samochód przed nim, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Następnie podbiegła do kierowcy. Ponieważ wyczuła od niego alkohol, sięgnęła przez otwarte okno, wyłączyła silnik i zabrała kluczyki.

Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce zdarzenia, 49-letni kierowca audi został przebadany alkomatem. Miał 1,5 promila alkoholu we krwi. Został zatrzymany, jego samochód został odprowadzony na strzeżony parking.

Na tym jednak nie koniec. Na miejsce interwencji przyjechali znajomi zatrzymanego. Jeden nich, 44-letni mężczyzna – również w stanie nietrzeźwym – zaczął wyzywać funkcjonariuszy i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. On również został zatrzymany.

- Po nocy spędzonej w policyjnej celi i wytrzeźwieniu 49 i 44-latek usłyszeli zarzuty. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości 49-latkowi grożą nawet 3 lata więzienia i co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Młodszemu z mężczyzn za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3 – mówi kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Komentarze obsługiwane przez CComment