ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pies pogryzł 9-latkę

Brak kontroli nad psami i niewłaściwe ich trzymanie przez właścicieli, może skończyć się pogryzieniem przez nie osób postronnych. Przykładem tego jest wydarzenie, do którego doszło 10 maja po południu na ul. Grunwaldzkiej w Płońsku.

Przed jednym z bloków przebywało w tym czasie kilkoro dzieci razem z opiekunami. W pewnym momencie jeżdżącą na rowerze 9-latkę zaatakował pies, który biegał luzem, bez nadzoru. Dziecko ugryzione zostało przez niego w nogę. Mama dziewczynki zabrała ją do szpitala, gdzie rana została opatrzona.

Interweniujący na miejscu policjanci ustalili właścicielkę czworonoga. Kobieta twierdziła, że pies uciekł z jej mieszkania, o czym nawet nie wiedziała. Ukarana została przez funkcjonariuszy wysokim, 500 zł. mandatem. Dodatkowo w płońskiej komendzie prowadzone są czynności wyjaśniające, gdyż kobieta nie okazała funkcjonariuszom dokumentu potwierdzającego zaszczepienie swojego pupila przeciwko wściekliźnie.

Policjanci przypominają, że utrzymywanie czworonoga wiąże się nie tylko z przyjemnościami, ale też obowiązkami i odpowiedzialnością za jego zachowanie. Właściciel zobowiązany jest do zapewnienia ochrony przed zagrożeniami lub uciążliwością dla ludzi ze strony tych zwierząt. Swojego czworonoga powinien wyprowadzać na smyczy i w kagańcu oraz uprzątać po nim nieczystości. Każdy, nawet najłagodniejszy i najmądrzejszy pies może się czymś rozdrażnić i w najmniej oczekiwanym momencie kogoś zaatakować czy ugryźć

Komentarze obsługiwane przez CComment