ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pijani kierowcy zatrzymani w tym tygodniu na płońskich drogach

Fotografia Informacyjna

W tym tygodniu, na płońskich drogach, doszło do dwóch przypadków niebezpiecznej jazdy pod wpływem alkoholu. W obydwu sytuacjach, nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani, odebrano im również prawo do prowadzenia pojazdów. Jednego z kierowców udało się zatrzymać dzięki interwencji czujnego obywatela.

W poniedziałek 6 maja, około godziny 19:00, dyżurny płońskiej komendy dostał zawiadomiony o ujęciu nietrzeźwego kierowcy na ulicy Szkolnej w Płońsku. Wysłani na miejsce funkcjonariusze porozmawiali ze zgłaszającym. Jego uwagę zwrócił wychodzący ze sklepu pijany mężczyzna, który wsiadł do samochodu. Gdy zgłaszający zdał sobie sprawę, że mężczyzna próbuje odjechać, natychmiast podbiegł do samochodu, odebrał kierowcy kluczyki i zadzwonił na policję.

Nietrzeźwy kierowca to 54-letni płońszczanin. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu we krwi. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, samochód natomiast został zabezpieczony i odwieziony na strzeżony parking

- Za popełnione przestępstwo – kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawa zostanie przekazana do sądu, który podejmie decyzję o wysokości kary i ewentualnym przepadku mienia – podaje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

- Dzięki wzorowej postawie świadka, który wykazał się czujnością i odpowiedzialnością, nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu – dodaje.

Do drugiego zdarzenia doszło wczoraj, 8 maja, około godziny 18:00. Na drodze krajowej 50 od strony Radzyminka w kierunku Płońska, zauważono samochód mitsubishi poruszający się zygzakiem po całej szerokości jezdni. Kierowca, 58-letni mężczyzna, został zatrzymany do kontroli. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,7 promila alkoholu we krwi. Jakby tego było mało, badanie w policyjnej bazie danych wykazało, że posiada on zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

- 58-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu może grozić nawet 5 lat więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara grzywny. Decyzję w sprawie wysokości kary i ewentualnego przepadku mienia podejmie sąd – informuje Komenda Powiatowa Policji w Płońsku.

Komentarze obsługiwane przez CComment