Pijany uderzył w barierki i znak

Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali nietrzeźwego kierowcę w Wielgołęce, w gminie Gołymin. 32-letni kierowca audi, mieszkaniec powiatu płońskiego, miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.


Do zatrzymania doszło 23 listopada około godz. 14:00 na drodze krajowej nr 60 w Wielgołęce. Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej poruszali się samochodem drogą krajową nr 60. W pewnym momencie zostali wyprzedzeni przez kierowcę audi, który jechał w kierunku Ciechanowa. Po przejechaniu kilku metrów kierowca Audi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, uderzył w barierki ochronne oraz znak drogowy. Gdy funkcjonariusze podeszli do kierowcy tego pojazdu wyczuli od niego alkohol. Wtedy powiadomili policję a sami przypilnowali, aby mężczyzna nigdzie już nie odjechał.
Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 32-letni mieszkaniec powiatu płońskiego miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 32-latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności , zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka nawiązka pieniężna.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl