ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Podpalił bele słomy. Zrobił to „ze złości”

fot. OSP Siedlin

Płońska policja zatrzymała pijanego 45-latka, który we wtorek 29 sierpnia w Szerominku podpalił stogi z belami słomy, powodując straty wycenione na 80 tys. zł.  

- W miniony wtorek rano w miejscowości Szerominek doszło do pożaru trzech stogów, w których znajdowało się łącznie 700 bel słomy. Wstępne ustalenia poczynione na miejscu zdarzenia przez strażaków prowadzących akcję gaśniczą wskazywały na to, że prawdopodobnie doszło do podpalenia. Pokrzywdzony mieszkaniec pow. płońskiego łączną wartość strat oszacował na 80 tys. zł – przekazuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zatrzymali do wyjaśnienia dwie osoby, które według ustaleń mogły mieć związek z pożarem, 45-letniego mężczyznę i 36-letnią kobietę. W chwili zatrzymania oboje byli nietrzeźwi. Trafili do policyjnego aresztu. 

- 45-latek i 36-latka zostali przesłuchani. Okazało się, że razem od wczesnych godzin porannych spożywali alkohol. Podpalenia bel słomy dokonał sam mężczyzna. Wyjaśnił mundurowym, że zrobił to ze złości, gdyż wcześniej między nim a pokrzywdzonym doszło do sprzeczki – dodaje oficer prasowa płońskiej policji.

45-latek usłyszał zarzut zniszczenia cudzego mienia, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Komentarze obsługiwane przez CComment