ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Podsumowanie sobotnich działań „Kaskadowy pomiar prędkości”

Fotografia ilustracyjna

W sobotę na terenie całej Polski policja przeprowadziła działania kontrolno-prewencyjne o nazwie „Kaskadowy pomiar prędkości”. Wydarzenie nie ominęło oczywiście powiatu płońskiego.

Pomiar kaskadowy polega na mierzeniu prędkości pojazdów na kilku odcinkach tej samej drogi. Celem jest ograniczenie i wykluczenie z ruchu kierowców nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego, a tym samym stanowiących zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze skontrolowali 48 pojazdów. Na 38 kierowców nałożono mandaty karne, 2 otrzymało pouczenie. Prawo jazdy zostało zatrzymane tylko w jednym przypadku.

Działania policjantów z Komendy Powiatowej w Płońsku były prowadzone we współpracy z funkcjonariuszami z Mławy, Płocka i Ciechanowa.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zdejmowali nogę z gazu w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań – czytamy w oficjalnym komunikacie płońskiej KPP.

Komentarze obsługiwane przez CComment