Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 18 – płońszczanka Ola Cieszewska z dwoma medalami

Aleksandra Cieszewska (na zdjęciu z prawej) zakończyła zawody z dwoma brązowymi medalami / fot. MKS Bank BS Płońsk (FB)

Wczoraj zakończyły się 56. lekkoatletyczne mistrzostwa polski do lat 18. W imprezie uczestniczyli sportowcy płońskiego klubu MKS Bank BS Płońsk.

Świetnymi wynikami może pochwalić się Aleksandra Cieszewska. Zawodniczka wróciła do domu z dwoma brązowymi medalami. Pierwszy zdobyła w konkurencji pchnięcia kulą, którą posłała na odległość 13,93 m. Wynik ten jest jej życiowym rekordem (do finału konkursu awansowała z wynikiem 13,02 m). Drugi medal zdobyła w konkursie rzutu dyskiem – wynik 39,18 m zapewnił jej trzecie miejsce.

W zawodach brali udział jeszcze dwaj zawodnicy płońskiego klubu – Przemysław Wodzyński (rzut dyskiem) i Bartłomiej Kowalski (skok w dal). Wodzyński wykonał rzut na odległość 46,92 m, co dało mu szóstą pozycję. Kowalski zajął ósme miejsce za skok na odległość 6,59 m.