ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Podsumowanie świąt wielkanocnych na drogach w powiecie płońskim

W czasie świąt, na płońskich drogach doszło do 13 kolizji i jednego wypadku / Fotografia Informacyjna

Nie dla wszystkich święta są czasem spokoju i odpoczynku. Policjanci patrolujący płońskie drogi mieli pełne ręce roboty. W tym roku na drogach powiatu doszło do 13 kolizji drogowych i jednego wypadku, niestety z ofiarą śmiertelną. Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 21:00, na drodze S7 na wysokości miejscowości Szymaki.

Sprawczyni wypadku, 32-letnia mieszkanka powiatu mławskiego, potrąciła poruszającego się pieszo mężczyznę, który znalazł się na jej pasie ruchu. 42-latek zginął na miejscu. Funkcjonariusze badający sprawę ustalają dokładne przyczyny wypadku.

Patrolując drogi w okresie świąt, policjanci zwracali przede wszystkim uwagę na trzeźwość kierowców, sposób przewożenia pasażerów, stan techniczny pojazdów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Liczba policyjnych patroli została podwojona.

- Łącznie przez 4 dni płońscy policjanci skontrolowali 141 pojazdów. Ujawnili w tym czasie 82 wykroczenia w ruchu drogowym. Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze w 59 przypadkach ukarali kierowców mandatami karnymi, 21 osób pouczyli, a w 2 przypadkach skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy nietrzeźwego kierowcę motocykla. 57-latek w sobotę przed południem jechał swoim jednośladem jedną z ulic Sochocina, a na widok radiowozu nagle zmienił kierunek. W czasie kontroli okazało się, że mężczyzna miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu. Funkcjonariusze elektronicznie zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd oraz 57-latka przekazali pod opiekę wskazanej przez niego osobie – podaje kom. Kamila Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Komentarze obsługiwane przez CComment