ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Profesor Bralczyk w I LO im. H. Sienkiewicza

fot. Starostwo w Płońsku

2 czerwca w I LO im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku odbyło się ślubowanie klas pierwszych w I LO na Płockiej. Szkoła gościła tego dnia profesora Jerzego Bralczyka, językoznawcę, który wygłosił okolicznościowy wykład, poświęcony twórczości patrona szkoły.


Zebranych gości przywitała dyrektorka I LO Karina Kmiecińska. Gratulacje dla uczniów klas pierwszych i życzenia radości i pięknych przyjaźni złożyła młodzieży Elżbieta Wiśniewska, starosta powiatu płońskiego. Potem uczniowie złożyli ślubowanie.

Z powodu pandemii uroczystość została zorganizowana z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Wzięli w niej udział nie tylko uczniowie, ale też zaproszeni goście, którzy przybyli przede wszystkim posłuchać znanego językoznawcy.
Barwne spotkanie pierwszoklasistów z Jerzym Bralczykiem dotyczyło fascynacji twórczością patrona szkoły Henryka Sienkiewicza. Profesor opowiadał na ten temat, a także odpowiadał na dodatkowe pytania zadawane przez uczennice.
Jeżeli zastanawiacie się, ile razy należy przeczytać dzieła autora Trylogii, profesor ma na to receptę. Przekonuje, że najlepiej czyta się je po raz piąty, kiedy już się je dobrze rozumie, wie się jaki będzie bieg wydarzeń i można się słowami w pełni delektować.

Komentarze obsługiwane przez CComment