ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Rzeczna procesja w ramach obchodów Bożego Ciała w Czerwińsku nad Wisłą (zdjęcia)

foto: Piotr Bieroń

30 maja, w czwartek, w Kościele katolickim odbywały się obchody święta Bożego Ciała – celebrującego cudowną przemianę konsekrowanego chleba i wina w ciało i krew Chrystusa. W całej Polsce odbywały się uroczyste pochody – w wielu parafiach, mają one wyjątkowy, lokalny charakter. Parafie w Smoszewie, Chociszewie i Czerwińsku nad Wisłą zorganizowały, już po raz trzeci, procesję w formie spływu wodnego łodziami i statkami pasażerskimi.

Uroczystość rozpoczęła się w Smoszewie o godzinie 15:00, godzinę później niż pierwotnie zakładano. Wierni zebrali się przy głównej łodzi, na której postawiono prosty, drewniany ołtarz z baldachimem. Spotkanie zainicjowała krótka modlitwa.

Następnie, przy akompaniamencie  wierni wypłynęli w stronę Czerwińska nad Wisłą. Prywatne łodzie i jednostki pasażerskie były pełne, chętnych do wzięcia udziału w procesji rzecznej nie brakowało. Po drodze do miejsca docelowego, łodzie  zatrzymały się na dwóch stacjach, w Wychódźcu i Secyminie. Na każdej z nich, Słowem Bożym dzielił się z wiernymi ojciec Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry. Do Czerwińska łodzie dopłynęły około godziny 18:00. Uroczystość zakończyło odprowadzenie Najświętszego Sakramentu do Bazyliki Zwiastowania Najświętszej Marii Panny.

{gallery}bozecialoczerwinsk{/gallery)

Komentarze obsługiwane przez CComment