ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Seniorzy z Płońska na "największej w Polsce Wigilii dla seniorów"

fot. UM Płońsk

Około 300 seniorów z Płońska wzięło udział w Wigilii dla seniorów, która odbyła się wczoraj w płockiej Orlen Arenie.

W wydarzeniu organizowanym od kilku lat przez Stowarzyszenie Aktywny Senior, obok seniorów z Płońska, Mławy, czy Płocka, wziął udział m.in. burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

- Były życzenia, kolędy, wieczerza wigilijna przygotowana przez nasze restauracje Babci Krysi oraz mnóstwo wzruszeń. Podczas wydarzenia obecni byli seniorzy z Płocka, Mławy oraz Płońska, pracownicy organizacji, wolontariusze oraz znamienici goście. Występ artystyczny przygotowała dla nas Joanna Trzepiecińska wraz z przyjaciółmi. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli być razem z nami w tym cudownym dniu - przekazało stowarzyszenie.

Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS powstało 18 grudnia 2015 roku w Mławie. Swoją działalność rozpoczęło z myślą o osobach starszych i samotnych. Od 30 kwietnia 2017 roku działa jako Przedsiębiorstwo Ekonomii Społecznej. Filie organizacji prowadzone są obecnie także w Płońsku i Płocku.  

- Na początku było nas 15 osób… dzisiaj jest nas blisko 10 tysięcy! W 2016 roku na Wigilii było 30 osób. Dzisiaj razem z całym zespołem przygotowaliśmy największą Wigilię dla seniorów w Polsce, w której udział wzięło blisko 1000 osób. Jestem bardzo wzruszony i dziękuję za to, że was wszystkich mam - przekazał na swoim facebookowym profilu prezes stowarzyszenia Rafał Chmielewski.
 
Partnerem wydarzenia był samorząd województwa mazowieckiego i miasto Płock.

Komentarze obsługiwane przez CComment