ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Sochocin z umową na nowy wóz strażacki.

Umowa podpisana została w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie / Źródło: Urząd Miasta i Gminy Sochocin

Do ważnego wydarzenia doszło w niedzielę 11 lutego w Sochocinie. Miasto i gmina podpisały umowę na dofinansowanie na nowy wóz strażacki. Do uroczystości podpisania dokumentu doszło w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie.

Dofinansowanie zakupu nowego wozu strażackiego dla Sochocina jest częścią unijnego wsparcia dla mazowieckich ośrodków Ochotniczej Straży Pożarnej. Kwota wsparcia dla powiatu płońskiego wynosi 7,2 mln zł. Całościowa kwota wsparcia dla mazowieckich OSP to 253 mln zł.

Dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Sochocina wsparcie to jest niezwykle ważne. Dotychczasowy wóz strażacki służy już bowiem wiele lat.

- Bardzo cieszymy się z tego dofinansowania. Samochód naszych strażaków, stary Jelcz, ma już 40 lat i tyle samo jest na służbie. Zakup nowego samochodu pożarniczego jest więc chwilą historyczną i prawdziwym świętem, zarówno dla strażaków, jak i dla mieszkańców – powiedział burmistrz Sochocina Jerzy Ryziński.

Unijna dotacja zostanie przeznaczona na zakup średniej wielkości samochodu ratowniczo – gaśniczego. W planach są również zakupy specjalistycznego wyposażenia, w tym m.in. zestawu ratownictwa medycznego, radiotelefonu czy przenośnych gaśnic.

Komentarze obsługiwane przez CComment