ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

„Staszic” zamyka płoński sezon studniówkowy.

Zabawa trwała do późna - bawili się wszyscy! / foto: Piotr Bieroń

W sobotę, 10 lutego, w sali balowej „Lawendowe Ogrody” odbyła się studniówka Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica. „Staszic” jako ostatnia z płońskich szkół uczcił symboliczne sto dni do matury, tym samym zamykając lokalny sezon studniówkowy.

W uroczystości wzięli udział uczniowie z 5 klas maturalnych, łącznie 150 osób wraz z osobami towarzyszącymi.

Imprezę rozpoczął uroczysty polonez klas maturalnych. W pierwszych dwóch parach zaprezentowali się dyrektor szkoły Michał Wojtusik i starosta powiatu płońskiego Elżbieta Wiśniewska. Klasy zatańczyły, już tradycyjnie, do poloneza Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”.

Po oficjalnym powitaniu głos zabrali dyrektor szkoły Michał Wojtusik, starosta Elżbieta Wiśniewska, ks. kanonik Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii pw. świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku, i Aneta Siekierska, przewodnicząca komitetu studniówkowego. Dyrektor Wojtusik jeszcze raz przywitał uczniów i zaproszonych gości, życząc im dobrej zabawy. Elżbieta Wiśniewska życzyła im spełnienia życiowych planów i dobrych wyników na maturze. Ksiądz proboszcz pogratulował uczniom sukcesów w ciągu czterech lat nauki, życząc zdanych matur i dostania się na wymarzone kierunki studiów. Aneta Siekierska powiedziała, że końcowy etap przed maturą jest dobrą okazją do refleksji nad latami spędzonymi w szkole. Wyraziła nadzieję, że uczniowie będą ten czas wspominali ciepło. Podkreśliła również, że widoczne sukcesy uczniów nie byłyby możliwe bez zaangażowania dyrekcji.

Część oficjalną zakończyło wręczenie kwiatów dyrekcji i zaproszonym gościom. Następnie krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów – walc wiedeński i komediowy skecz „Studniówka w Transylwanii”.

Dalej była już zabawa. Posiłek, wspólne zdjęcia przy przygotowanej ściance. Radosne tańce do skocznej muzyki, przy której bawili się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Wszystko po to, by uczcić te symboliczne sto dni, po których uczniowie przystąpią do matur.

Komentarze obsługiwane przez CComment