ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Spotkanie w sprawie oświetlenia ulicznego w Płońsku. Decyzja już niedługo?

Urząd miasta Płońsk poinformował o spotkaniu burmistrza Andrzeja Pietrasika z komendantem straży miejskiej Bogdanem Lewandowskim i sekretarzem miasta Andrzejem Boguckim. Panowie rozmawiali na temat  planów dotyczących oświetlenia miasta na najbliższe zimowe miesiące.

Na stronie Urzędu Miasta czytamy: „Długie, zimowe noce, krótkie dni, bezpieczeństwo mieszkańców oraz ich głosy w rozmaitych mediach wskazały na potrzebę zmiany dotychczasowych ustaleń w kwestii włączania i wyłączania się lamp oświetlenia ulicznego o określonych godzinach. Prace koncepcyjnie nie wykluczają całonocnego uruchomienia oświetlenia w całym Miasto Płońsk, włączając w to wszystkie parki miejskie. Decyzja zapadnie jeszcze w tym tygodniu.”

Sprawa oświetlenia miejskiego to temat, który angażuje mieszkańców Płońska od dłuższego czasu. Już w styczniu tego roku płońszczanie wyrażali obawy związane z bezpieczeństwem w poruszaniu się po mieście po zmroku. Oświetlenie uliczne na przejściach dla pieszych oraz w parkach było całkowicie wyłączane, co ratusz tłumaczył ograniczonym budżetem i koniecznością szukania oszczędności. Ostatecznie podjęto decyzję o włączaniu światła pół godziny po zachodzie słońca i wyłączaniu go pół godziny przed wschodem słońca. Wyjątkiem były parki, ulice niezabudowane oraz targ Manhattan – w tych miejscach z uruchamiania oświetlenia zrezygnowano.

W tym roku temat powrócił. Mieszkańcy zwracają uwagę, że we wczesnych godzinach porannych, gdy oświetlenie jest wyłączone, osoby idące o tej porze do pracy nie czują się bezpiecznie. W tej chwili oświetlenie uliczne załącza się pół godziny po zachodzie słońca i wyłączane piętnaście minut po północy (na części ulic jest to 23:30). Ponownie włącza się o 5:00 i wyłącza 30 minut przed wschodem słońca (informacja według harmonogramu z października b.r.)

Tereny parkowe nie są oświetlone. Jeszcze w październiku media lokalne informowały, że nie ma planów na zmianę tego stanu rzeczy, ale teraz pojawiła się na to szansa. 
Szczegóły ewentualnych nowych planów funkcjonowania oświetlenia nie są jeszcze znane.

Komentarze obsługiwane przez CComment