ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Straciła 9 tys. zł myśląc, że inwestuje w kryptowaluty

zdjęcie ilustracyjne

33-letnia mieszkanka gminy Sochocin straciła ok. 9 tys. zł za sprawa internetowych oszustów, którzy przekonali ją, że inwestuje w kryptowaluty.

- Zaciekawiona kliknęła ogłoszenie i została przekierowana do popularnego komunikatora. Za jego pomocą skontaktowała się z nią osobą podającą się za doradcę finansowego. Mężczyzna zaprezentował 33-latce kilka filmików, które pokazywały, jaka jest możliwość zarobku przy niewielkim wkładzie własnym. Przesłał również kobiecie zdjęcie swojego dokumentu tożsamości oraz licencji. Mieszkanka gm. Sochocin przekonana, że rozmawia z prawdziwym doradcą finansowym, za jego namową założyła konto na wskazanej przez niego stronie, gdzie miały się odbywać wszystkie transakcje. Kobieta dostawała w wiadomościach screeny kont innych inwestorów, którzy już mieli otrzymywać pieniądze. Utwierdzało ją to w przekonaniu, że faktycznie na inwestowaniu w kryptowaluty może bardzo dużo zarobić - informuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy płońskiej policji.
Policja przekazała, że kobieta dokonała opłat związanych z inwestowaniem na kwotę 9 tys. zł. Po ostatnim przelewie miała otrzymać zarobione pieniądze, ale kontakt z doradcą finansowym się urwał.

Komentarze obsługiwane przez CComment