Szpital nie nastawia się na zysk

W bieżącym wydaniu Tygodnika publikujemy wywiad ze starostą płońskim Elżbietą Wiśniewską. Jest on w całości poświęcony sytuacji płońskiego szpitala, który podlega pod samorząd powiatowy. 

* Co dalej z pokaźnymi zobowiązaniami wymagalnymi szpitala, który podlega pod samorząd powiatowy? Na poprzedniej sesji księgowa szpitala poinformowała, że „zobowiązania wymagalne na koniec ub. roku wynosiły 11 mln zł”.
- Zobowiązania wymagalne, to takie, których termin płatności minął. W takim przypadku dostawca usług lub towarów może wypowiedzieć dotychczasową umowę, a sprawę skierować na drogę egzekucji sądowej. Kiedy szpital zamierza uregulować te zobowiązania i skąd weźmie na to fundusze? Szpital prowadzi dialog z wierzycielami. Podpisał kilka porozumień, rozkładając zobowiązania wobec dostawców na raty i unikając w ten sposób spraw sądowych, działań komorniczych i dodatkowych kosztów. Wiem, że dyrektor prowadzi rozmowy z kolejnymi wierzycielami. Liczba spraw sądowych o roszczenia wymagalne spadła. Przed szpitalem trudny czas, bowiem od maja będzie musiał spłacać duży kredyt w wysokości 15,5 miliona złotych za który m. in. wyremontowano budynek interny i położnictwa w szpitalu. To kwota rzędu blisko 300 tysięcy złotych miesięcznie.

Cały wywiad w wydaniu papierowym Tygodnika. Kup teraz

fot. Roman Nadaj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież