ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Trening z mistrzynią. Spotkanie z Luizą Złotkowską w płońskim MCSiR (galeria)

foto: Piotr Bieroń

W środę 17 stycznia na płońskim lodowisku odbyło się niezwykłe spotkanie. Uczniowie szkół podstawowych i inne osoby korzystające z obiektu miały okazję trenować jazdę na łyżwach z Luizą Złotkowską, brązową medalistką Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver i srebrną medalistką igrzysk w Soczi.

Imprezę rozpoczęło oficjalne przywitanie. Burmistrz Andrzej Pietrasik i dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Waldemar Kunicki przedstawili bohaterkę spotkania. Burmistrz podkreślił, jak ważne dla miasta są odwiedziny mistrzów, legend polskiego sportu.

Po tym wprowadzeniu głos zabrała sama Luiza Złotkowska. Opowiedziała zebranym, jak istotne są dla sportowców Igrzyska Olimpijskie – impreza odbywająca się tylko co cztery lata. Zaprezentowała specjalne łyżwy do jazdy szybkiej oraz kostium, w którym występowała na igrzyskach, podkreślając jego zalety aerodynamiczne.

- W łyżwiarstwie szybkim jeździ się naprawdę szybko, można rozwinąć prędkość do 60 km na godzinę. Gdybym tak przejechała koło waszej szkoły, to dostałabym mandat – mówiła zebranym uczniom szkół podstawowych.

Zebrani mogli również dokładnie obejrzeć i wziąć do ręki medale z Vancouver i Soczi.

Następnie wszyscy zebrali się na główną część imprezy, czyli trening. Mistrzyni pokazywała ćwiczenia, powtarzane przez uczestników zebranych na lodowisku. Ich entuzjazm, zwłaszcza młodszej części, był namacalny. Niektórzy zaczynali ćwiczenie jeszcze zanim łyżwiarka skończyła je objaśniać!

Spotkanie trwało około półtorej godziny. Zakończyło je wspólne zdjęcie i rozdanie autografów. 

Komentarze obsługiwane przez CComment