ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Prosto w środek tarczy. Odbyły się pierwsze Grand Prix Płońska w Darta. Ogłoszono zwycięzców

foto: Piotr Bieroń

W sobotę 13 stycznia w klubie pokerowym Marcelus Texas Hold’em Room odbyły się pierwsze w Płońsku mistrzostwa w darta, czyli popularne rzutki. Imprezę uświetniła obecność burmistrza Płońska, Andrzeja Pietrasika.

Zainaugurował on spotkanie pierwszą serią rzutów. Jeszcze przed zawodami organizatorzy ogłosili konkurs, w którym zadano jedno pytanie – jaki wynik zdobędzie burmistrz? Osoba, która podała rezultat 43, wygrała, ponieważ właśnie tyle punktów zdobył Andrzej Pietrasik.

Po otwarciu nastąpiła właściwa część imprezy. Najpierw dziesięciominutowa rozgrzewka. Po niej – walka na punkty. Gracze zostali podzieleni na 14 grup, po 4 zawodników w każdej. Każdy w swojej turze mógł oddać maksymalnie 3 rzuty.

Choć zawody odbyły się w kameralnej, klubowej atmosferze, emocji nie brakowało. Zainteresowanie imprezą przerosło samych organizatorów.

- Frekwencja jest kosmiczna, nie spodziewaliśmy się tak dużej. Osobiście marzyłem o frekwencji 30 osób, mamy 64. Jest to szczyt moich marzeń na ten moment – mówi Michał Nowakowski, właściciel klubu.

Czy mistrzostwa w darta zapiszą się na stałe w płońskim kalendarzu imprez?

- Będziemy robić co w naszej mocy, by była to impreza cykliczna. Jestem zaskoczony, że jest tak dużo grających grup, mamy zawodników z Płocka, z Ciechanowa, z Żuromina, Warszawa do nas dotarła, nawet jeden zawodnik z Wrocławia.

Po zaciętej walce, podium wygląda następująco:

  1. Bartek Kosiński z Warszawy
  2. Karol Brzeszkiewicz z Królewa
  3. Jacek Kowalski z Przasnysza

Zwycięzca turnieju otrzymał podwójne zaproszenie do loży VIP na czerwcowy turniej Poland Dart Master, organizowany przez największą w Polsce organizację darterską PDC z Gliwic.

Komentarze obsługiwane przez CComment