Ujęto sprawców kradzieży

Kryminalni z płońskiej komendy pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do budynków gospodarczych na działce letniskowej mieszczącej się na terenie gm. Nowe Miasto.


W połowie października sprawcy przeszli przez ogrodzenie działki, a następnie poprzecinali skoble zabezpieczające drzwi. Z pomieszczeń ukradli elektronarzędzia, narzędzia ogrodnicze i grill, powodując straty w wysokości kilku tysięcy złotych na szkodę mieszkańca Warszawy. Funkcjonariusze szybko ustalili, że popełnienia tego przestępstwa dopuścili się 39 letni mieszkaniec gm. Płońsk i 42-latek z gm. Załuski. Mężczyźni pozostawali przez pewien czas nieuchwytni, gdyż zaraz po zdarzeniu wyjechali do pracy za granicę.
W czasie przeszukania w miejscach zamieszkania podejrzewanych o włamanie mężczyzn, policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradzione przedmioty. Gdy tylko sprawcy wrócili do domów, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Obaj przyznali się do kradzieży z włamaniem. Wyjaśniali, że razem wybrali się do lasu na grzyby. W czasie chodzenia po lesie zauważyli działkę letniskową i znajdujące się na niej budynki. Postanowili wejść na działkę i sprawdzić, czy nie ma na niej czegoś wartościowego.
Amatorzy cudzych rzeczy grzybów nie uzbierali, a skradzione rzeczy zapakowali do samochodu i zabrali. 39 i 42-latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Obu grozi do 10 lat więzienia.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl